Gąsienica – przybornik z rolek po papierze toaletowym

Zabawa wpisująca się w ideę art-recyklingu – twórczego przetwarzania odpadów, nadawania przedmiotom drugiego życia, wykorzystywania już istniejących zamiast kupowania nowych. Jeśli przydałoby się Wam coś, co pozwoli posegregować przybory plastyczne eko-gąsieniczka będzie jak znalazł. Zapraszam!

 

Potrzebne będą:

– rolki po papierze toaletowym

– materiały do ozdobienia rolek np: klej, nożyczki i wycinanki, różnokolorowe taśmy do metkownicy (tak zwane „cenki”), kolorowe taśmy izolacyjne

– ołówek, taśma klejąca i kartka z  bloku technicznego (aby wykonać dna)

– coś o ostrej końcówce, co pozwoli zrobić dziurki w rolkach

– coś co pozwoli powiązać ze sobą rolki np kawałek sznurka

 

Wykonanie:

1. Wykonujemy dno dla każdej z rolek. Stawiamy rolkę na kartce z bloku technicznego, odrysowujemy koło, wycinamy je i starannie przyklejamy do rolki za pomocą taśmy klejącej.

2. Ozdabiamy rolki według własnego pomysłu.  Już sam kolorowy papier stwarza mnóstwo możliwości. . Jeśli dodać do tego kolorowe taśmy do metkownicy i taśmy izolacyjne wariacje na temat rolki mnożą i i mnożą. Mogą być jednobarwne lub w kolorowe pionowe lub poziome paski, w kropki, trójkąty, gwiazdki, pajączki, serduszka… Każdą z rolek możecie ozdobić inaczej lub zadbać o to, by na każdej z nich znalazł się ten sam element a w ich zestawie – gotowej gąsieniczce można było odnaleźć pewien rytm. Zaufajcie własnej wyobraźni i estetycznym preferencjom.:)

3.  Jedną z rolek ścinamy w ten sposób, aby była niższa od pozostałych. To będzie głowa gąsienicy – pojemniczek na drobne przybory, takie jak gumka do ścierania lub temperówka. Ozdabiamy ją, dorysowujemy lub doklejamy oczy, nos, uśmiech i czułki. Do zrobienia głowy możemy wykorzystać także rolkę po szerokiej taśmie klejącej.

4. W górnych częściach każdej z rolek robimy po niewielkiej dziurce a następnie łączymy ze sobą, wiążąc np. kawałkiem sznurka. Przybornik jest gotowy.